Erytrea

Aresztowany:

Marzec 2005 r.

Wyrok:

nieznany

Spędził tam:

6991 dni

Kidane Weldou


Najnowsze wiadomości:

Źródła podają, że w październiku 2021 pastor Kidane był widziany w klinice okulistycznej.

Podejrzewa się, że jego wzrok został uszkodzony w minionych latach, prawdopodobnie z powodu cukrzycy, która zaostrzyła się na skutek złych warunków bytowych.

****************************************

Pastor Kidane Weldou zniknął bez śladu 16 marca 2005 r. i jest przypuszczalnie przetrzymywany przez erytrejską służbę bezpieczeństwa. Jego porzucony samochód znaleziono w centrum Asmary. Był on wieloletnim pastorem Kościoła Pełnej Ewangelii oraz członkiem zarządu organizacji Gedeonici w Erytrei. Jest żonaty i ma cztery córki. Przez wiele dni jego rodzina nie była w stanie dowiedzieć się niczego o jego losie. W wiezieniu przebywają też inni liderzy Kościoła Pełnej Ewangelii. Składa się on z ok. 120-150 grup domowych. 15 maja 2003 r. wydano oficjalny zakaz jego działalności. Liderom Kościoła wręczono wtedy formularz rejestracyjny. Po wypełnieniu został on złożony w odpowiednim urzędzie, ale dotychczas nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

 

Od 31.08.2022 jest możliwość wysyłania listów do Erytrei, w związku z tym zachęcamy do wysyłania listów do uwięzionego pastora Kidane.

W Erytrei więzieni są także: