Więźniowie

Birma

Hkalam Samson

Aresztowany:

Grudzień 2022 r.

Wyrok:

6 lat

Spędził tam:

299 dni

4 grudnia 2022 r. władze aresztowały chrześcijańskiego lidera Hkalama Samsona, pastora i doradcę Konwencji Baptystycznej stanu Kaczin w Mjanmie (Birmie). Został on zatrzymany na międzynarodowym lotnisku w Mandalaj, gdy wylatywał na leczenie do Tajlandii. Następnego dnia pastora Samsona odesłano samolotem z powrotem do Myitkyiny w stanie Kaczin, gdzie po wylądowaniu został ponownie aresztowany, rzekomo w związku z tym, o czym mówił w swoich kazaniach oraz podczas spotkań biblijnych.

Malezja

Raymond Koh

Aresztowany:

Luty 2017 r.

Wyrok:

nieznany

Spędził tam:

2431 dni

„Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” Niestety od pięciu lat nikt nie widział i nie słyszał nic na temat pastora Raymonda Koha z Malezji. Od pięciu lat jego żona i dzieci cierpią, martwią się i szukają odpowiedzi. 13 lutego 2017 r. pastor Raymond Koh udawał się na spotkanie z przyjacielem, gdy nagle jego samochód okrążyły 3 czarne samochody typu SUV i 4 inne pojazdy.

Pakistan

Zafar Bhatti

Aresztowany:

Lipiec 2012 r.

Wyrok:

kara śmierci

Spędził tam:

4107 dni

Pastor Zafar Bhatti z Pakistanu przed swoim aresztowaniem pracował jako sprzedawca lekarstw, chodząc od drzwi do drzwi. Zwykle prezentując swoją ofertę farmaceutyczną, wykorzystywał możliwość, aby czytać klientom fragment z Biblii i modlić się z rodzinami w domach, które odwiedzał. W międzyczasie założył i prowadził małą organizację non-profit pod nazwą Światowa Misja Jezusa, poprzez którą wspierał ubogich.

Chiny

Ju Dianhong

Aresztowana:

Grudzień 2017 r.

Wyrok:

13 lat więzienia

Spędziła tam:

2128 dni

W 2016 roku Komunistyczna Partia Chin przeprowadziła serię represji wobec członków organizacji „Słudzy Trzech Stopni” (STS), która została uznana przez nich za niebezpieczny kult. Podczas nalotów w prowincji Yunnan aresztowano ponad 200 chrześcijan, których oskarżono o kolaborację z powyższą sektą.